انتقاد آقای هاشمی به تحریم های دارویی غرب

همه ما می دانیم و این موضوع را لمس کردیم که در طول 8 سال دولت های نهم و دهم شدیدترین و سخت ترین و بی سابقه ترین تحریم ها علیه دولت و در نهایت ملت ایران اعمال شد. به شخصه به یاد ندارم که در طول 8 سال گذشته آقای هاشمی نسبت به این تحریم ها انتقادی بکند. اما اخیرا و همین چند روز پیش آقای هاشمی در دیدار با اعضای هیأت مدیره و مشاوران انجمن داروسازان ایران گفته است که «تحریم دارویی کشور بسیار ظالمانه است». آقای هاشمی همچنین گفته که «مدعیان حقوق بشری با بهانه‌های واهی و بعضاً با استناد به گفتار و رفتار افراطیون، باعث رنجش خاطر مردم و بویژه بیماران می‌شوند که این کار با هیچ‌یک از اصول انسانی سازگاری ندارد».

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که آیا آقای هاشمی تازه به یاد بیماران و ملت ایران افتاده است؟ چرا در طول این 8 سال که بیشترین فشارها بر ملت ایران به خاطر تحریم ها وارد آمد ایشان کوچکترین انتقادی به تحریم ها نکرد، ولی امروز که نماینده اش در انتخابات پیروز شده تحریم ها را ظالمانه توصیف می کند؟ آیا مردم فعلی ایران که بابت تحریم ها متضرر می شوند با مردم 8 سال گذشته متفاوتند؟ به راستی علت این دوگانگی رفتار نماد اعتدال چیست؟

آقای هاشمی در طول 8 سال گذشته کوچکترین انتقادی را به تحریم ها روا نداشت. چرا که تحریم ها در راستای سیاست های ایشان بود. از ابتدای دولت نهم سیاست آقای هاشمی تضعیف این دولت بود که تحریم ها به خوبی این وظیفه خطیر را انجام می دادند! اما حالا که دولت رو به اتمام است و قرار است کارها به دست نماینده آقای هاشمی بیفتد ایشان دست به کار شده است و به تحریم ها انتقاد می کند. این است که در ابتدای این نوشتار گفتیم که اظهارات محود احمدی نژاد در آن مناظره کذایی خیلی هم بیراه نبوده است!

بگذریم...

 

 

برای مطالعه بیشتر:

http://www.akharinnews.com/آخرین-اخبار/item/31291-انتقاد-هاشمی-از-تحریم‌های-ظالمانه-دارویی.html

 

 
/ 3 نظر / 19 بازدید
ا.ت

چه هاشمی ستیز شدی سجاد! :-) به نظرم برای کامل شدن استدلالت خوب بود که سابقه تحریم های دارویی رو درمیاوردی و تاریخشون رو ذکر میکردی! در ضمن با قبول این استدلال هم حرف ا.ن قابل اثبات نیست!

ا.ت

آخه به نظرم تحریم دارو واقعا وحشیانه است و داستانش متفاوته! خودتم عنوانت رو همین گذاشتی! اون تحریم هارو شاید بشه به حساب ندونم کاری کسی گذاشت ولی تحریم دارو بدون شک از پلیدی ذات تحریم کننده هاس! ا.ن چرا از اخلاق دوره؟ الان اسم خودمو ا.ت مینویسم از اخلاق دوره؟ معنی مخفف میده دیگه! چون دیدم اکثرا بهش میگن احمدی نژاد خب مخففش میشه ا.ن! م.ا رو جایی ندیدم، اگه رایج بود می نوشتم! خلاصه که من منظور خاصی نداشتم!

ا.ت

[لبخند] بازترش کنی که بوش درمیاد، ولش کن بابا! [نیشخند] چی بگم سجاد! اگرچه متاسفم که اینو بگم درباره کسی که به هر حال 8سال زمامدار این مملکت بوده ولی واقعا شان بالایی نداره این م.ا یا ا.ن! در اینکه هاشمی آدم سیاست بازیه منم باهات موافقم ولی نگفتی چرا زوم کردی روش!؟ به نظرم من آقا هم همین رفتار رو داشته کاملا!