5 سال گذشت!!!

امروز صبح برای انجام کارهای فارغ التحصیلی ناچار شدم که کارت دانشجویی ام رو تحویل کارمند اداره دانش آموختگان بدم! بعد از تحویل کارت، 5 سال گذشته ای که در دانشگاه شریف در دوره لیسانس سپری کرده بودم رو در ذهنم مرور کردم. یاد خیلی از اتفاقات تلخ و شیرین این 5 سال افتادم. اتفاقاتی که شاید مسیر زندگی من رو به مقدار قابل ملاحظه ای تغییر دادند و بینش من رو نسبت به خیلی از مسائل به کلی تغییر دادند. حوادثی که برخی از اونها بسیار تلخ و ناگوار بودند و شاید در ابتدای امر غیر قابل پذیرش، اما باعث شدند تا یک بار دیگه در افکارم بازنگری کنم و دنیا رو با نگاه جدیدی ببینم. البته برخی زخم ها شاید که تا هنگام رفتن از این دار فانی، التیام پیدا نکنند! هر چند طبق روایت معروف از نبی مکرم صلی الله علیه و آله (الخیر فی ما وقع) یقین دارم که هر آنچه از حوادث تلخ و شیرین در این 5 سال اتفاق افتاده همه اش خیر بوده، ولی حس می کنم می توانستم این 5 سال را به نحو مطلوب تر و مفیدتری طی کنم.

علی ای حال، 5 سال لیسانس هیچ چیز هم اگر برای من نداشت،  باعث شد تا با افرادی آشنا بشم که حس می کردم و می کنم دردها و دغدغه های منو میفهمن و درک می کنن! منظورم ابوذر و احسان و امیرحسین هستند! رفقایی که هر وقت در این 5 سال به مشکلی برخوردم و جایی به شکستی رسیدم ، همیشه کمکم کردن و به حرفهام گوش کردن! این 3 رفیق، شاید تنها کسانی بودند که ریزترین اتفاقات زندگیم رو براشون تعریف کردم. امیدوارم بعد از رفتنم از این دانشگاه، دوستی ام با این 3 نفر همواره تداوم داشته باشه و روزمرگی و فراموشکاری باعث نشه تا رفاقت های قدیمی مون رو از یاد ببریم!

آشنایی با اساتید بزرگواری چون دکتر «ا.ش» هم به نظرم از برکات حضور 5 ساله من در این دانشگاه بود! ان شاء الله در آینده هم بتونم ارتباطم رو با این عزیزان حفظ کنم.

شاید یه وقتی اگر عمری بود و حوصله داشتم برخی از خاطرات این 5 سال رو در این وبلاگ بنویسم. شاید...

/ 3 نظر / 20 بازدید
احسان

بیا بغلم [ماچ][قلب]

شرکت شارژآل

با عرض سلام و وقت بخیر همکار گرامی؛ شما به عنوان یکی از دارندگان 500وبلاگ برتر مد نظر شرکت ما مبنی بر ایجاد فروشگاه کارت شارژ انتخاب شده اید. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های فروش کارت شارژ در اینترنت می باشد که با دعوت از وبلاگ نویسان کوشا و با پشتکار و در اختیار گذاشتن یک فروشگاه کارت شارژ مستقل به مدیران وبلاگ ها این امکان را فراهم می آورد که با فروش هر کارت شارژ در سود فروش آن ها سهیم باشند.قابل ذکر است که تمامی کارت شارژ های موجود در این شرکت در اختیار شما قرار می گیرد و شما با فروش هر کارت شارژ در فروشگاه خود می توانید اقدام به کسب درآمد نمایید. جهت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده یک فروشگاه تست هر چه زودتر به سایت ما مراجعه فرمایید. با آرزوی موفقیت و شاد کامی از خداوند منان برای شما.

ا.ت

[گل]