بنگریم!

امام حسین علیه السلام فرمودند: 

الناس عبید الدنیا 

و الدین لعق علی السنتهم

یحوطونه مادرت معایشهم

فاذا محصوا بالبلاء قل الدیانون  

مردم بندگان دنیایند

و دین، تنها بر زبانشان جاری است،

هنگامی که زندگیشان سرشار است دین گرایند

ولی هنگامی که در تنگنای بحرانها قرار گرفتند دین داران واقعی اندک می گردند .

 

نکته:

1. منبع: بحارالانوار، ج 44، ص 383
2. لینک حدیث: http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/89/3435/16366

3. کلام مولا بسیار تکان دهنده است! در قسمتی می فرماید مردم بنده دنیایند! شاید اگر با خودمون خلوت کنیم به نوعی تایید خواهیم کرد که همیشه بنده دنیا بودیم. واژه بنده خودش خیلی معنا داره. یعنی یه جورایی ما داریم در واقع دنیا رو پرستش میکنیم! امثال من همیشه در تصمیم گیری ها و اقداماتمون دنیا رو ملاک قرار دادیم و بس! هیچگاه به خاطر اینکه دینمون در یک جایی در خطر بوده دنیا رو قربانی نکردیم! و برعکس همیشه برای حفظ دنیامون دینمون رو فدا کردیم! هر جا هم که ندای حق رو شنیدیم با هزار جور بهانه و مصلحت سنجی و ... دین رو تنها گذاشتیم! در قسمت دیگر می فرماید دین تنها لقلقه زبان مردم است! هر وقت دین به نفعشان باشد اطراف آن جمع می شوند و هر گاه از جانب دین بلایی بر آنان وارد شود قل الدیانون! داشتم به این فکر می کردم که الان چند درصد مردم ایران و حتی جهان دغدغه احیای دین به دست امام عصر سلام الله علیه را دارند و حاضرند از بندگی دنیا رها شده و به خاطر احیای دین از جانشان بگذرند و ...؟ اینها سوالاتیه که در جوابش شاید حکمت غیبت امام رو بهتر درک کنیم!

صلی الله علیک یا صاحب الزمان...

/ 2 نظر / 2 بازدید
Mohammad Ramezani Pour

با سلام به سایت ما نیز سری بزنید شاید مطالبی که میخواهید بدست آورید. جهت آمار بازدید و کسب رتبه با سایت پاتوق شهر تبادل لینک کنید.(وقت چندانی نمی گیرد.) آدرس سایت = http://www.patoghshahr.ir آدرس تبادل لینک = http://www.link.patoghshahr.ir موفق باشید!

بهترین کسب درآمد اینترنتی

سلام خداییش وبلاگ خوبی داری اگه می خوای از بازدید های وبلاگت درامد مستقیم بگیری می تونی تو سایت زیر عضو بشی و بعد از اینکه پولت به 1000 تومن رسید تو کمتر از 12 ساعت بگیریش فقط کافیه کد کسب درامد رو ازش بگیری و تو وبلاگت بزاری من خودم عضوشم سایتش عالیه. http://parspa.s2a.ir