طالب الحق

«...حق را بشناس تا اهلش را بشناسی...» مولا علی علیه السلام

بی اخلاقی رسانه ها
ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ روز جمعه ٤ امرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: رهبر انقلاب ،روحانی ،احمدی نژاد ،رسانه

پس از دیدار رهبر انقلاب با کارگزاران نظام و انتشار عکس های این مراسم، برخی از رسانه ها با اهدافی مشخص، اقدام به انتشار تصویری نمودند (تصویر بالا) و سیل تخریب ها را علیه محمود احمدی نژاد به راه انداختند. متاسفانه عده ای هم در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و کلوب و... همین خط تخریب را دنبال کردند و خواسته یا ناخواسته در زمین همان رسانه ها بازی کردند. تمام حرفشان هم این بود که رهبر انقلاب به احترام روحانی از جایش بلند شده اما احمدی نژاد به آنها بی احترامی کرده و در جای خودش نشسته است! (البته بگذریم از الفاظ رکیک و توهین هایی که  به رئیس جمهور  نسبت دادند و البته کار همیشگی آنها بوده!) 


حالا بگذریم از این که انتشار چنین مطالبی در فضای مجازی چقدر واقعا می تواند مفید باشد و دردی از دردهای مردم را دوا  کند! اما آیا این گونه یک طرفه به قضایا نگریستن کار خوبی است!؟ آیا نمی توان طور دیگری به ماجرا نگاه کرد؟ مثلا اگر با دقت به همین عکس نگاه کنیم، می بینیم که احمدی نژاد دارد به پائین نگاه میکند و حواسش به اطرافش نیست! یا حتی می توان این طور برداشت کرد احمدی نژاد زودتر از بقیه و قبل از گرفتن این عکس به احترام روحانی بلند شده و بعد از آن نشسته است و عکاس بی سلیقه هم درست عکس را زمانی گرفته که رهبر انقلاب و آقای شاهرودی بلند شده اند و احمدی نژاد نشسته است. 

خوب نیست این حرف ها زده شود اما به عکس های زیر نگاه کنید:

آیا خوب است که همین عکس ها را عده ای در فضا منتشر کنند و به تخریب آقای روحانی بپردازند و مثلا به او القاب اشرافیت زده، مغرور، راحت طلب و ... نسبت دهند؟ 

متاسفانه این گونه بی اخلاقی ها در فضای رسانه ای متداول شده است. هر کسی برای اثبات خود به تخریب دیگران روی می آورد. د