طالب الحق

«...حق را بشناس تا اهلش را بشناسی...» مولا علی علیه السلام

انتقاد آقای هاشمی به تحریم های دارویی غرب
ساعت ٩:۱٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۳ تیر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: هاشمی ،دارو ،تحریم ،احمدی نژاد

یادم می آید محمود احمدی نژاد در مناظره جنجالی انتخاباتی اش با میر حسین موسوی گفت : «در همان اوائل این دولت (دولت نهم) آقای هاشمی پیغامی برای یکی از این پادشاهان حاشیه خلیج فارس فرستاد که شما نگران نباشید! ظرف 6 ماه این دولت ساقط می شود!»
اینکه آقای هاشمی در آن برهه زمانی چنین حرفی را زده یا نه مسئله ای قابل بررسی است و ما نمی خواهیم قضاوت کنیم. اما به نظر می آید اظهارات محمود احمدی نژاد خیلی هم بیراه نبوده است!


همه ما می دانیم و این موضوع را لمس کردیم که در طول 8 سال دولت های نهم و دهم شدیدترین و سخت ترین و بی سابقه ترین تحریم ها علیه دولت و در نهایت ملت ایران اعمال شد. به شخصه به یاد ندارم که در طول 8 سال گذشته آقای هاشمی نسبت به این تحریم ها انتقادی بکند. اما اخیرا و همین چند روز پیش آقای هاشمی در دیدار با اعضای هیأت مدیره و مشاوران انجمن داروسازان ایران گفته است که «تحریم دارویی کشور بسیار ظالمانه است». آقای هاشمی همچنین گفته که «مدعیان حقوق بشری با بهانه‌های واهی و بعضاً با استناد به گفتار و رفتار افراطیون، باعث رنجش خاطر مردم و بویژه بیماران می‌شوند که این کار با هیچ‌یک از اصول انسانی سازگاری ندارد».

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که آیا آقای هاشمی تازه به یاد بیماران و ملت ایران افتاده است؟ چرا در طول این 8 سال که بیشترین فشارها بر ملت ایران به خاطر تحریم ها وارد آمد ایشان کوچکترین انتقادی به تحریم ها نکرد، ولی امروز که نماینده اش در انتخابات پیروز شده تحریم ها را ظالمانه توصیف می کند؟ آیا مردم فعلی ایران که بابت تحریم ها متضرر می شوند با مردم 8 سال گذشته متفاوتند؟ به راستی علت این دوگانگی رفتار نماد اعتدال چیست؟

آقای هاشمی در طول 8 سال گذشته کوچکترین انتقادی را به تحریم ها روا نداشت. چرا که تحریم ها در راستای سیاست های ایشان بود. از ابتدای دولت نهم سیاست آقای هاشمی تضعیف این دولت بود که تحریم ها به خوبی این وظیفه خطیر را انجام می دادند! اما حالا که دولت رو به اتمام است و قرار است کارها به دست نماینده آقای هاشمی بیفتد ایشان دست به کار شده است و به تحریم ها انتقاد می کند. این است که در ابتدای این نوشتار گفتیم که اظهارات محود احمدی نژاد در آن مناظره کذایی خیلی هم بیراه نبوده است!

بگذریم...

 

 

برای مطالعه بیشتر:

http://www.akharinnews.com/آخرین-اخبار/item/31291-انتقاد-هاشمی-از-تحریم‌های-ظالمانه-دارویی.html